Terapie a druhy masáží

„Dotek je lék“

Rolfterapie

Strukturální integrace/Rolfterapie – Rolfing je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Napomáhá tělu ke správnému harmonickému uspořádání. Integruje tělesnou strukturu do funkčního celku. Během deseti cca hodinových terapií se tělo postupně dostane do lepšího postavení vůči gravitaci a to tím, že páteř, klouby, šlachy, svaly a kosti budou ve výhodnější a přirozenější pozici. Vedlejším efektem je zmenšení bolestivosti až úplná bezbolestnost a pocit lehkosti při vykonávání běžných úkonů. Po deseti hodinách Rolfterapie by se člověku měla vrátit zpět vitalita a energie, kterou dosud potřeboval k boji s gravitací. Platí, že přiměřený pořádek je energeticky úspornější, než nepořádek. Tělo, které je chybně postavené vůči gravitaci, se přizpůsobí – musí se přizpůsobit – směrem dolů působící síle gravitace. Přizpůsobuje se tím, že si vytváří dodatečné podpory v měkkých tkáních. Postupem času dojde k poškození hybnosti kloubů a svalového potenciálu, čímž dochází k ještě větší nevyváženosti – je to začarovaný kruh. Smyslem Strukturální integrace je přivést tělo do přirozené rovnováhy s gravitačním polem. Tento proces uvolňuje všechny části těla z celoživotního napětí a zatuhnutí a umožní jejich vyrovnání a soulad s gravitačním polem Země.

Tato metoda je vhodná pro každého, kdo trpí bolestmi nebo ztuhlostí pohybového aparátu nebo zvýšenou únavností bez zjevné příčiny. Často se ukázalo, že změnou v uspořádání fyzického těla dojde i ke změně v myšlení a vnímaní světa okolo sebe. Tato terapie je tudíž vhodná pro každého, kdo touží po nějaké životní změně a nemá pro ni dostatek sil a odhodlání. Rolfing člověka narovná, což se projeví na všech jeho úrovních.

Více informací na: www.casi-rolfterapie.cz

Regenerační masáže

Regenerační a rekondiční masáž je ideální na uvolnění ztuhlé šíje a krku, při bolestech pod lopatkou, migréně i k regeneraci nohou a rukou po sportovním či pracovním výkonu. Provádí se hmaty s přiměřenou intenzitou, přizpůsobenou pocitům a potřebám klienta. Intenzita hmatů je tedy individuální, každý klient reaguje na určitý tlak jinak. Technika této masáže umožňuje zaměřit se na problematické partie. Hmaty jsou vedeny podélně i příčně po směru uložení svalových vláken. Uvolňují se přetížené či „zatuhlé” svaly a svalové úpony.

Účinky rekondiční a regenerační masáže:

 • Uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • Zlepšuje ohebnost
 • Uvolňuje kloubní blokády
 • Usnadňuje celkové tělesné uvolnění
 • Přináší tělesnou i duševní pohodu
 • Uvolňuje psychické napětí
 • Pomáhá při bolestech hlavy
 • Povzbuzuje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek a zlepšuje přísun kyslíku a živin
 • Zlepšuje prokrvení kůže a podkoží
 • Pomáhá k uvědomování si vlastního těla
 • Podporuje pravidelný spánek

Indická antistresová masáž hlavy a šíje

Indická antistresová masáž hlavy a šíje se v Indii praktikuje jako součást ájurvédského učení a je známá více než tisíc let. Stres/napětí se nejčastěji projevuje v podobě zatuhlých míst na hlavě, krku a ramenech, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Toto jemné a léčivé ošetření pomáhá zmírnit napětí, rozpustí vláknité shluky a uzlinky, rozptýlí toxiny z napjatého svalstva a tím se tělu vrátí ztracená pružnost, pevnost a chuť do života. Samotná indická masáž hlavy začíná uvolněním šíje, ramen, paží a krku. Poté se přistoupí na vlasovou část a obličej. Masáž se může provádět jak vleže, tak vsedě (ideální pro nastávající maminky).

Medová detoxikační masáž

Medová detoxikační masáž obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Pomocí speciálních hmatů se med vstřebává do pokožky, vyživuje, léčí a také odsává staré usazeniny z hloubky tělesných tkání. Prostřednictvím medu přijímá organismus nepostradatelné prvky, které mu často chybí a nedají se uměle vyrobit. Tělo se pak může lépe bránit proti chorobám (imunita), aktivovat ochablé procesy látkové výměny a posilovat životní energii. Při medové masáži je vždy ošetřováno – masírováno celé tělo. Namasírované části těla se při masáži postupně omývají. Po masáži se klient osprchuje, pak přichází jemná masáž medovým zvláčňujícím mlékem. Poté odchází s pocitem očištění, uvolnění, „znovuzrození“. Výživné látky obsažené v medu vyživují, zjemňují a zvláčňují pokožku.

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž ulevuje od bolestí zad, šíje, pocitů těžkých nohou, otoků nohou, prohýbání v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy. Po těhotenské masáži se žena bude cítit výborně fyzicky i psychicky. A právě to má vliv i na prenatální vývoj očekávaného potomka. Usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Masáž zad se provádí v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a hrudní páteř. Vleže na zádech s podloženými koleny masírujeme nohy zepředu, bříško, hrudník, ruce i šíji.

Masáž chodidel/nohou

Olejová masáž chodidel, nohou a kolenou se zaměřením na reflexní plošky je velmi účinná. Působí proti únavě, napomáhá udržovat, případně obnovovat, správné fungování všech částí těla, včetně vnitřních orgánů. Tato metoda bývá někdy také nazývána zónovou terapií. Soustřeďuje se na masáže nebo stlačování specifických bodů na chodidlech. Po této masáži se budete cítit jako znovuzrození s přílivem nové energie po zbytek dne.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je velmi jemná masáž, při níž se aktivuje lymfatický systém, který odvádí z těla nahromaděné tekutiny, odpadní látky, nečistoty, odumřelé a poškozené buňky. Jedná se jemnou masáž, protože 80% lymfatického systému se nachází na povrchu těla. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem je detoxikace organismu, zlepšení odtoku lymfy, zmírnění otoků a celulitidy a rychlejší hojení pooperačních ran.

Masáž lávovými kameny

Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže. Lávové kameny prohřívají tělo až do 3 cm hloubky. Pomáhají odstraňovat blokace na důležitých energetických drahách a bodech a posilují proudění energie v těle. Může se provádět jak samostatná procedura nebo i jako kombinace s klasickou masáží.

Mikromasáž očního okolí

Mikromasáž očního okolí je hluboce relaxační masáží. Oddaluje proces stárnutí očního okolí – hlavně „kohoutích stop“, zabraňuje váčkům a kruhům pod očima, zlepšuje zprůchodňování dutin, snižuje nitrooční tlak, působí proti únavě očí, zlepšuje zrak.

Dornova metoda

Dornova metoda je efektivní technika, která je určena pro klienty všech věkových kategorií. Mohou ji absolvovat jak s malé děti, tak senioři. Díky této metodě se jemně a šetrně vyrovnává délka končetin, upravuje statika těla, účinně ošetřují klouby a odstraňuje i chronická bolest zad.

Breussova masáž

Breussova masáž slouží k uvolnění páteře a regeneraci plotének. Provádí se jemnými tahy rukou přímo po páteři, při čemž se používá vysoce výživný třezalkový olej.