Terapie a druhy masáží

„Dotek je lék“

Rolfterapie

Strukturální integrace/Rolfterapie – Rolfing je vědecky ověřený systém změny struktury (stavby a tvaru) těla a výchovy jeho používání. Napomáhá tělu ke správnému harmonickému uspořádání. Integruje tělesnou strukturu do funkčního celku. Během deseti cca hodinových terapií se tělo postupně dostane do lepšího postavení vůči gravitaci a to tím, že páteř, klouby, šlachy, svaly a kosti budou ve výhodnější a přirozenější pozici. Vedlejším efektem je zmenšení bolestivosti až úplná bezbolestnost a pocit lehkosti při vykonávání běžných úkonů. Po deseti hodinách Rolfterapie by se člověku měla vrátit zpět vitalita a energie, kterou dosud potřeboval k boji s gravitací. Platí, že přiměřený pořádek je energeticky úspornější, než nepořádek. Tělo, které je chybně postavené vůči gravitaci, se přizpůsobí – musí se přizpůsobit – směrem dolů působící síle gravitace. Přizpůsobuje se tím, že si vytváří dodatečné podpory v měkkých tkáních. Postupem času dojde k poškození hybnosti kloubů a svalového potenciálu, čímž dochází k ještě větší nevyváženosti – je to začarovaný kruh. Smyslem Strukturální integrace je přivést tělo do přirozené rovnováhy s gravitačním polem. Tento proces uvolňuje všechny části těla z celoživotního napětí a zatuhnutí a umožní jejich vyrovnání a soulad s gravitačním polem Země.

Tato metoda je vhodná pro každého, kdo trpí bolestmi nebo ztuhlostí pohybového aparátu nebo zvýšenou únavností bez zjevné příčiny. Často se ukázalo, že změnou v uspořádání fyzického těla dojde i ke změně v myšlení a vnímaní světa okolo sebe. Tato terapie je tudíž vhodná pro každého, kdo touží po nějaké životní změně a nemá pro ni dostatek sil a odhodlání. Rolfing člověka narovná, což se projeví na všech jeho úrovních.

Více informací na: www.casi-rolfterapie.cz

Regenerační masáže

Regenerační a rekondiční masáž je ideální na uvolnění ztuhlé šíje a krku, při bolestech pod lopatkou, migréně i k regeneraci nohou a rukou po sportovním či pracovním výkonu. Provádí se hmaty s přiměřenou intenzitou, přizpůsobenou pocitům a potřebám klienta. Intenzita hmatů je tedy individuální, každý klient reaguje na určitý tlak jinak. Technika této masáže umožňuje zaměřit se na problematické partie. Hmaty jsou vedeny podélně i příčně po směru uložení svalových vláken. Uvolňují se přetížené či „zatuhlé” svaly a svalové úpony.

Účinky rekondiční a regenerační masáže:

 • Uvolňuje bolestivé a napjaté svaly
 • Zlepšuje ohebnost
 • Uvolňuje kloubní blokády
 • Usnadňuje celkové tělesné uvolnění
 • Přináší tělesnou i duševní pohodu
 • Uvolňuje psychické napětí
 • Pomáhá při bolestech hlavy
 • Povzbuzuje krevní oběh a urychluje vylučování odpadních látek a zlepšuje přísun kyslíku a živin
 • Zlepšuje prokrvení kůže a podkoží
 • Pomáhá k uvědomování si vlastního těla
 • Podporuje pravidelný spánek
 • Těhotenská masáž ulevuje od bolestí zad, šíje, pocitů těžkých nohou, otoků nohou, prohýbání v bedrech a celkově harmonizuje psychiku a pohodu těhotné ženy. Po těhotenské masáži se žena bude cítit výborně fyzicky i psychicky. A právě to má vliv i na prenatální vývoj očekávaného potomka. Usnadňuje průběh těhotenství i porodu. Masáž zad se provádí v pozici vleže na boku na masážním lůžku. Při této poloze se dá dobře masírovat namáhaný kříž a bedra, ale i unavené nohy zezadu a hrudní páteř. Vleže na zádech s podloženými koleny masírujeme nohy zepředu, bříško, hrudník, ruce i šíji.

Manuální lymfodrenáž je velmi jemná masáž, při níž se aktivuje lymfatický systém, který odvádí z těla nahromaděné tekutiny, odpadní látky, nečistoty, odumřelé a poškozené buňky. Jedná se jemnou masáž, protože 80% lymfatického systému se nachází na povrchu těla. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem je detoxikace organismu, zlepšení odtoku lymfy, zmírnění otoků a celulitidy a rychlejší hojení pooperačních ran.